Najczęściej zadawane pytania

Rejestracja i logowanie

 • Jak uzyskać dostęp albo zaktualizować dane?

  Jeśli masz już Konto WSiP i chcesz zapewnić sobie dostęp do zasobów w serwisie Diagnoza z plusem na rok szkolny […], pobierz poniższą wersję oświadczenia, uzupełnij i prześlij pocztą na adres: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Dział Baz Danych, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa lub w postaci skanu na adres mailowy: oswiadczenie@wsip.com.pl.

  Pobierz oświadczenie na rok szkolny 2019/2020 dla nauczycieli szkolnych »
  Pobierz oświadczenie na rok szkolny 2019/2020 dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych »

 • Czy wraz z nowym rokiem szkolnym muszę się ponownie rejestrować?

  Konto jest ważne bezterminowo. Dostęp do materiałów jest przyznawany na dany rok szkolny.

 • Czy dla każdego serwisu WSiP muszę tworzyć osobne konta, osobno się rejestrować?

  Nie, Konto WSiP jest jedno dla usług i serwisów oferowanych przez WSiP, takich jak: WSiPnet.pl, Uczę.pl, Klasówki.pl. Użytkownik nie może mieć więcej niż jedno Konto WSiP. W koncie zapisują się dane na temat użytkownika (np. informacja o nauczanych przedmiotach w przypadku nauczycieli). Między innymi na podstawie tych danych użytkownik otrzymuje dostęp do zasobów, którymi jest zainteresowany. Konto umożliwia dostęp do usług i serwisów bez ponownego rejestrowania i ponownego podawania danych.

  Pamiętaj:
  » Użytkownik zalogowany w dowolnym serwisie (np. Uczę.pl) może poruszać się między wszystkim serwisami, np. Uczę.pl i Diagnozy.wsip.pl bez ponownego wpisywania swojego loginu i hasła.
  » Każdy serwis WSiP wykorzystuje ten sam login (podany podczas rejestracji adres e-mailowy) oraz to samo hasło.
  » Konto WSiP umożliwia dostęp do serwisów przeznaczonych dla uczniów, nauczycieli i innych osób, dla których przeznaczone są produkty WSiP.

 • Jak mam się zalogować na stronie Diagnoz, jeśli nie znam hasła?

  Jeżeli nie masz hasła lub nie pamiętasz go, wykonaj następujące kroki:

  1. Na stronie diagnozy.wsip.pl kliknij przycisk Zaloguj się (umieszczony w prawym górnym rogu ekranu). W polu, które się pojawi wpisz swój adres e-mail i kliknij przycisk Przypomnij hasło.
  2. Na podany e-mail zostanie wysłana wiadomość zatytułowana: Konto WSiP Zmiana hasła. Jeśli nie widzisz jej w skrzynce odbiorczej, sprawdź folder SPAM. Otwórz wiadomość i kliknij przycisk Zmień hasło.
  3. Zostaniesz przekierowany na stronę Konto WSiP, gdzie pod nagłówkiem Ustaw hasło jest pole na wpisanie nowego hasła. Wpisz hasło i kliknij przycisk Wyślij.
  4. Jeśli Twoje konto nie było wcześniej aktywowane, na adres e-mail otrzymasz wiadomość: Dziękujemy za założenie konta. Otwórz ją i kliknij przycisk Aktywuj.
  5. Wejdź na diagnozy.tst.wsip.pl, zaloguj się i korzystaj z zasobów serwisu Diagnoza z plusem.

  Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, prosimy o kontakt z infolinią pod numerem: (+48) 801 220 555, (+48) 22 36 83 801.

 • Jak mam założyć konto?

  Aby założyć konto, kliknij przycisk Rejestracja i uzupełnij formularz rejestracyjny. Następnie aktywuj konto – w tym celu kliknij w link zamieszczony w mailu, który otrzymasz. Po rejestracji rozpoczyna się proces przyznawania uprawnień:

  1. Jeśli w trakcie rejestracji użyłeś kodu szkoły od WSiP, to dostęp do zasobów uzyskujesz natychmiastowo (szkoła podstawowa 4-8). Bezpośrednio po zakończeniu rejestracji i po aktywacji konta (kliknięcie w link w mailu otrzymanym od WSiP) możesz zalogować się i pobierać materiały.
  2. Jeśli nie posiadasz kodu, to po zakończeniu rejestracji otrzymasz formularz, który powinieneś odesłać do WSiP. Po kilku dniach od daty otrzymania przez nas formularza i po pozytywnej weryfikacji, uzyskasz dostęp do zasobów w serwisie.

 • Jak mam się zalogować?

  Kliknij przycisk Zaloguj się umieszczony m.in. w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wpisz login (adres e-mail użyty w trakcie rejestracji) oraz hasło.

 • Co mam zrobić, jeśli nie mogę się zalogować?

  Po pierwsze, sprawdź poprawność wpisywanych danych: loginu i hasła. Loginem jest adres e-mail, podany podczas rejestracji w serwisie lub w innym serwisie, który obejmuje konto WSiP.
  Jeśli w dalszym ciągu masz problem z logowaniem, skontaktuj się z nami - (+48) 801 220 555, (+48) 22 36 83 801.

Korzystanie z serwisu Diagnoza z plusem

 • Czy jako nauczyciel przedmiotu X, będę widział tylko diagnozy dostępne dla tego przedmiotu?

  W serwisie Diagnoza z plusem nauczyciel ma dostęp do wszystkich diagnoz egzaminacyjnych dostępnych dla placówki, w której naucza. Dostęp do diagnoz przedmiotowych jest przyznawany zgodnie z przyznanymi uprawnieniami nadawanymi na podstawie przysłanych oświadczeń lub formularzy wygenerowanych po rejestracji.

 • Czy w formularzu do wpisywania wyników mogę użyć imienia i nazwiska ucznia?

  Nie, w związku z nowelizacja prawa związanego z ochroną danych osobowych z dnia 25 maja 2018 roku (RODO) należy korzystać tylko z kodów ucznia.

 • Czy konieczne jest zaakceptowanie Regulaminu przed rozpoczęciem korzystania z serwisu Diagnoza z plusem?

  Tak. Bez akceptacji Regulaminu nauczyciel nie otrzyma dostępu do serwisu Diagnoza z plusem. Wycofanie zgody na postanowienia Regulaminu jest równoznaczne z utratą dostępu do serwisu oraz wszystkich publikowanych tam zasobów, łącznie z zapisanymi wynikami diagnoz i raportami dla oddziału i uczniów.

 • Jakie typy plików znajdę w serwisie?

  Arkusze oraz schematy oceniania są dostępne w formie plików PDF. Pliki audio do egzaminów z języka obcego są dostępne w formacie mp3. Raporty są dostępne w wersji online oraz do pobrania w wersji pliku PDF.

 • Kto może pobierać pliki?

  Dostęp do diagnoz przedmiotowych mają nauczyciele, którzy korzystają z podręczników WSiP i jest on przyznawany na podstawie danych zawartych w oświadczeniu przysyłanym do WSiP w każdym roku szkolnym (zgodnie z informacją z pkt. 1). Dostęp do diagnoz egzaminacyjnych mają wszyscy nauczyciele, którzy poprawnie zarejestrują się w serwisie. Aby uzyskać możliwość korzystania z zasobów zarejestruj się i uzupełnij swoje dane.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Więcej informacji